wtorek, 29 listopada 2016

Welcome

I tak na wejściu Was witamy. To przejściowe, nieduże (na ogół) pomieszczenie poza spełnianiem swojej funkcji, powinno być przyjemne dla oka.
Przedpokój, bo o nim jest mowa, jest nie mniej ważny niż salon, czy kuchnia, bo to on już od progu ,,wita” naszych gości i nie tylko. Jego praktyczność i wygląd nie koniecznie muszą ze sobą kolidować . Urządzając tak ważne miejsca, pierwsze co powinnyśmy zrobić to zaplanować (odpowiednio do posiadanej  przestrzeni) jego funkcjonalność, a dopiero potem upiększać go dodatkami, które to nie powinny zakłócić naszych codziennych czynności w tym miejscu.
Dekoracja w przedpokoju nie musi być zbędnym dodatkiem, dlatego warto wyszukiwać potrzebnych nam rzeczy o wyjątkowych fakturach, czy barwach.
Na przykład niezbędne nam wieszaki na odzież, swoim niepowtarzalnym kształtem, tworzywem z jakiego zostały wykonane, kolorystyką, sprawią że będą dekoracją w tym pomieszczeniu. Kupując lustro (nietuzinkowe) swoim niepowtarzalnym wyglądem będzie zachwycać Ciebie i to co w nim ujrzysz ;-), może być też punktem/zaczepem na dodatkową dekorację np: w postaci napisu ze styropianu, lub zawieszonych na nim girlandów oświetleniowych. Ładna skrzynka, pudełko bądź koszyk, posłużyć może do przechowywania potrzebnych nam rzeczy (kluczy, okularów przeciwsłonecznych, apaszki itd.
Pokrywając jedną ze ścian innym materiałem (cegła, tapeta, drewno, ... ) sprawimy że pomieszczenie stanie się ładniejsze i z pewnością przytulniejsze.
Mam nadzieję, że tym niedługim J postem, choć trochę przybliżyłam Wam jak ważnym miejscem w naszych domach jest przedpokój i że niekoniecznie musi być tylko funkcjonalny i przejściowy :-) .Brak komentarzy:

Prześlij komentarz